O lidze

TENNIS STARS LEAGUE to amatorska liga tenisa ziemnego stworzona w 2016r. Aktualnie największa w Warszawie, gra w niej ponad 500 osób.

Umawiamy się na mecze ligowe na dowolnie wybranych kortach na terenie Warszawy i okolic. Na rozgrywki w ramach TSL mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w stolicy.

Grupy w Lidze singlowej podzielone są według następujących poziomów zaawansowania:

  • Grupa SUPERPRO (NTRP 5.5) – ponad 20 osób
  • Grupa PRO (NTRP 4.5 & 5.0) – ponad 150 osób
  • Grupa A (NTRP 3.5 & 4.0) – ponad 220 osób
  • Grupa B (NTRP 2.5 & 3.0) – ponad 130 osób

Mamy również Ligę Mikstowo-Deblową dla entuzjastów gry podwójnej, w której obecnie gra prawie 300 osób. Aby dołączyć do rozgrywek mikstowych i deblowych należy grać przynajmniej na poziomie NTRP 3.0. Łączymy się w pary przez dedykowaną grupę na Facebooku (nasze grupy na Facebooku liczą łącznie ponad 2000 osób). Jest bardzo elastycznie: można grać zarówno w stałych parach mikstowych i deblowych, lub każdy mecz zagrać z kimś innym w teamie, każdy zbiera punkty indywidualnie.

Punkty są przyznawane za wygrane mecze oraz symbolicznie nawet za przegrane, aby nagrodzić aktywność. Na koniec każdego sezonu tenisistki i tenisiści z największą ilością punktów rozgrywają Turnieje Masters. Sponsorem nagród w aktualnym XI Sezonie TSL jest firma BABOLAT – założona w 1875 roku we francuskim Lyonie. Firma specjalizuje się od lat w sportach rakietowych i jest w tym naprawdę świetna. Sprzętem Babolata grają znane i podziwiane osobowości tenisowe np. Rafa Nadal, Karolina Wozniacki, Dominic Thiem, Garbine Muguruza, Jo-Wilfried Tsonga i wielu innych grających na najwyższym, światowym poziomie. Nagrody marki BABOLAT będą wręczane wraz z pucharami na Imprezie Pucharowej na Zakończenie Sezonu XI, która odbędzie się 26.03.2022r. Warto też podkreślić, że wszyscy uczestnicy rozgrywek TSL w Sezonie XI otrzymują stały rabat: 30% na zakupy online w sklepie BABOLAT: https://Babolat-tenis.pl

TSL współpracuje również z Biurem Podróży RELAKSMISJA, które od kilku sezonów sponsoruje nagrodę specjalną – kilkudniowe wyjazdy na światowej rangi turnieje tenisowe ATP/WTA, aby móc na żywo podziwiać swoich tenisowych idoli i poczuć atmosferę największych, tenisowych wydarzeń. Byliśmy już z RELAKSMISJĄ w Rzymie na BNL Internazionali d’Italia oraz w Szwajcarii na Laver Cup, w listopadzie 2021r. zdobywcy nagrody będą kibicować na żywo w Paryżu w Hali Bercy na ATP MASTERS oraz 3 osoby z TSL będą w Monte Carlo na turnieju Rolex-Masters w kwietniu 2022r. W Sezonie XI walczymy o kolejny taki 4-dniowy wyjazd. Nagroda pokrywa przeloty, transfery z lotniska, bilety na turniej, zakwaterowanie i śniadania. Rozstrzygnięcie konkursu TSL o nagrodę wyjazdową nastąpi 02.02.2022r. Nie czekaj, stań się częścią naszej wspaniałej tenisowej społeczności jeszcze dziś, zapisz się do ligi i weź udział w konkursie #walczymyowyjazdzrelaksmisja

Zapraszamy także do dołączenia do naszej bardzo aktywnej i mocno energetyzującej grupy na Facebooku – stworzonej między innymi po to, aby sparing partnerkę/partnera znaleźć w błyskawicznym tempie z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Można dołączyć w każdym momencie – wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie z zakładki DOŁĄCZ. Na podany e-mail zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące zasad gry w lidze. Sezon Jedenasty trwa od 1 października 2021r. do 26 marca 2022r. Opłata za udział w lidze wynosi 200 zł. za granie w jednej lidze (gra pojedyncza) lub 250 zł. za granie w dwóch ligach (gra pojedyncza oraz miksty/deble).

Do prowadzenia rankingów, wprowadzania wyników, rezerwacji kortów online itp. korzystamy z platformy www.korty.org

Warto zapamiętać, że liga ma charakter towarzyski, pierwszą zasadą regulaminu TSL jest motto „FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK”. Dbamy o integrowanie się i przyjaźnie, spotykamy się na rozpoczęcie, w trakcie i na zakończenie poszczególnych sezonów. Kilka razy w sezonie organizowane są jednodniowe turnieje i huczne Imprezy Pucharowe! 

Magdalena Wielec – Założycielka i Administratorka Tennis Stars League

  Fot. Marta Woźniak

Jestem pasjonatką tenisa ziemnego, od blisko 10 lat gram, od kwietnia 2016r. posiadam legitymację instruktorską w specjalizacji Tenis Ziemny wydaną przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Do gry w tenisa namówiłam już wiele osób. Teraz realizuję swoje piękne marzenie o stworzeniu wyjątkowej, potężnej, amatorskiej ligi tenisowej w Warszawie, a za jakiś czas w kolejnych miastach.

W sierpniu 2016r. zaczęłam hobbistycznie prowadzić ligę, która początkowo liczyła 10 osób i która w ciągu kilku miesięcy rozrosła się w ponad 100-osobową tenisową społeczność. Aktualnie TSL jest jedną z najpopularniejszych lig tenisowych w Warszawie, gra w niej ponad 500 osób.

Z ELASTYCZNEGO REGULAMINU TSL…

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Zasada najistotniejsza: FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Już udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej!

2) SPARING PARTNERZY I FACEBOOK. Zapraszamy do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na FB, również do wrzucania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach – to dodaje wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania. Jeśli jednak ktoś nie ma i nie chce mieć konta na FB – żaden problem, korzystamy ze specjalnej aplikacji służącej m.in. do rzucania wyzwań tenisowych poprzez www.korty.org

3) MASTERS I NAGRODA SPECJALNA – WYJAZD NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ TENISOWY Z BIUREM PODRÓŻY RELAKSMISJA. Sezon Masters zaczynamy 03.02.2022r. Osoby zakwalifikowane do Masters walczą o NAGRODĘ SPECJALNĄ – Wyjazd na międzynarodowy turniej ATP/WTA z Biurem Podróży RELAKSMISJA (więcej szczegółów – po zgłoszeniu się do ligi). Sezon MASTERS rozpocznie się losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów na zakończenie Sezonu Zasadniczego czyli dn. 02.02.2022r. W Grupie SUPERPRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć. W Grupach: PRO, A i B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Będą losowane po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie „każdy z każdym”. Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym aż do wyłonienia Zwycięzców w finałach z publicznością w sobotę 26.03.2022r. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze, a finaliści 6 meczów Masters.

4) KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów – uwaga – od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 10 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny) – oraz zasada dla pań i panów w każdej grupie – należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach na stronie www.korty.org. Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody marki BABOLAT, są też wyróżnienia i nagrody np. za największą aktywność, za postawę FAIR PLAY, za najwięcej poleconych osób do TSL.

5) WPISOWE. Opłata za udział w Lidze (gra pojedyncza) za Sezon Jedenasty (październik 2021– marzec 2022) wynosi 200 zł. za osobę. Przy dołączaniu w trakcie sezonu proszę zapytać o zniżkę. Jest też opcja dołączenia do Ligi Mikstowo-Deblowej, która również trwa od 1 października 2021 do 26 marca 2022. Wpisowe za udział w obydwu ligach  (gra pojedyncza oraz miksty/deble) wynosi 250 zł. Opłata pokrywa udział w zorganizowanych rozgrywkach tenisowych TSL w Sezonie Jedenastym, który składa się z Sezonu Zasadniczego, Masters, Finałów z publicznością oraz Imprezy Pucharowej, a także nagrody od firmy BABOLAT dla Zwycięzców Ligi (miejsca I, II, III), korzystanie z systemu do rzucania wyzwań tenisowych i rezerwacji kortów (www.korty.org); możliwość korzystania ze zniżek na rezerwacje kortów w ponad 30 klubach tenisowych w Warszawie, oraz ze zniżek na wyjazdy na turnieje tenisowe ATP/WTA i obozy tenisowe organizowane przez firmy współpracujące z TSL. Lista klubów i firm oferujących zniżki dla osób grających w TSL jest przekazywana po zapisaniu się do Ligi.

Osoby zdecydowane na udział w lidze proszone są o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: „Udział w lidze. Imię i Nazwisko”.
Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Pekao SA
Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec, ul. Woronicza 76/130, 02-640 Warszawa
Na portalu korty.org zostanie odznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.

W razie jakichkolwiek pytań prośba ogromna o wysłanie ich poprzez formatkę w zakładce KONTAKT.