O lidze

TENNIS STARS LEAGUE to amatorska liga tenisa ziemnego stworzona w 2016r. Aktualnie największa w Warszawie, gra w niej ponad 600 osób.

Umawiamy się na mecze ligowe na dowolnie wybranych kortach na terenie Warszawy i okolic. Na rozgrywki w ramach TSL mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w stolicy.

Grupy w Lidze singlowej podzielone są według następujących poziomów zaawansowania:

  • Grupa SUPERPRO (NTRP 5.5) – ponad 40 osób
  • Grupa PRO (NTRP 4.5 & 5.0) – ponad 150 osób
  • Grupa A (NTRP 3.5 & 4.0) – ponad 160 osób
  • Grupa B (NTRP 2.5 & 3.0) – ponad 170 osób

A jeśli lubisz grę podwójną, chcesz się w niej sprawdzić to warto dołączyć do Ligi Mikstowo-Deblowej TSL

  • Miksty/Deble (NTRP 3.0-5.5) – ponad 270 osób

Aby dołączyć do rozgrywek mikstowych i deblowych należy grać przynajmniej na poziomie NTRP 3.0. Łączymy się w pary przez dedykowaną grupę na Facebooku (nasze grupy na Facebooku liczą łącznie ponad 2400 osób). Jest bardzo elastycznie: można grać zarówno w stałych parach mikstowych i deblowych, lub każdy mecz zagrać z kimś innym w teamie, każdy zbiera punkty indywidualnie.

Punkty są przyznawane za wygrane mecze oraz symbolicznie nawet za przegrane, aby nagrodzić aktywność. Na koniec każdego sezonu tenisistki i tenisiści z największą ilością punktów rozgrywają Turnieje Masters. Sponsorem nagród w aktualnym XIII Sezonie TSL jest firma BABOLAT – założona w 1875 roku we francuskim Lyonie. Firma specjalizuje się od lat w sportach rakietowych i jest w tym naprawdę świetna. Sprzętem Babolata grają znane i podziwiane osobowości tenisowe np. Rafa Nadal, Karolina Wozniacki, Dominic Thiem, Garbine Muguruza, Jo-Wilfried Tsonga i wielu innych grających na najwyższym, światowym poziomie. Nagrody marki BABOLAT będą wręczane wraz z pucharami na Imprezie Pucharowej na Zakończenie Sezonu XIII, która odbędzie się 04.03.2023r. Warto też podkreślić, że wszyscy uczestnicy rozgrywek TSL w Sezonie XIII otrzymują stały rabat: 30% na zakupy online w sklepie BABOLAT: https://Babolat-tenis.pl

TSL współpracuje również z Biurem Podróży RELAKSMISJA, które od kilku sezonów sponsoruje nagrodę specjalną – kilkudniowy wyjazd na światowej rangi turniej tenisowy ATP/WTA, aby móc na żywo podziwiać naszych tenisowych idoli i poczuć atmosferę największych, tenisowych wydarzeń. Byliśmy już z RELAKSMISJĄ w Rzymie na BNL Internazionali d’Italia, w Szwajcarii na Laver Cup, w Paryżu w Hali Bercy na ATP MASTERS oraz w Monte Carlo na turnieju Rolex-Masters. W Sezonie XIII walczymy o kolejny taki 4-dniowy wyjazd – tym razem jest to Barcelona Open ATP500. Nagroda pokrywa przeloty, transfery z lotniska, bilety na turniej, zakwaterowanie i śniadania. Rozstrzygnięcie konkursu TSL o nagrodę wyjazdową nastąpi w styczniu 2023r. Nie czekaj, stań się częścią naszej wspaniałej tenisowej społeczności jeszcze dziś, zapisz się do ligi i weź udział w konkursie #walczymyowyjazdzrelaksmisja

Zapraszamy także do dołączenia do naszej bardzo aktywnej i mocno energetyzującej grupy na Facebooku – stworzonej między innymi po to, aby sparing partnerkę/partnera znaleźć w błyskawicznym tempie z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Do TSL można dołączyć w każdym momencie – wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie z zakładki DOŁĄCZ. Na podany e-mail zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące zasad gry w lidze. Sezon Trzynasty trwa od 10 września 2022r. do 4 marca 2023r. Opłata za udział w lidze wynosi 250 zł. za granie w jednej lidze (gra pojedyncza) lub 350 zł. za granie w dwóch ligach (gra pojedyncza oraz miksty/deble). Przy dołączaniu w trakcie sezonu ligowego zapytaj o rabat na wpisowe.

Do prowadzenia rankingów, wprowadzania wyników, rezerwacji kortów online itp. korzystamy z platformy WWW.KLUBY.ORG

Warto zapamiętać, że liga ma charakter towarzyski, przyświeca nam motto „FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK”. Dbamy o integrowanie się i przyjaźnie, spotykamy się na rozpoczęcie, w trakcie i na zakończenie poszczególnych sezonów. Kilka razy w sezonie organizowane są jednodniowe turnieje z Players Parties i huczne Imprezy Pucharowe! 

Magdalena Wielec – Założycielka i Administratorka Tennis Stars League

  Fot. Marta Woźniak

Jestem pasjonatką tenisa ziemnego, od blisko 12 lat gram, od kwietnia 2016r. posiadam legitymację instruktorską w specjalizacji Tenis Ziemny wydaną przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Do gry w tenisa namówiłam już wiele osób. Teraz realizuję swoje piękne marzenie o stworzeniu wyjątkowej, potężnej, amatorskiej ligi tenisowej w Warszawie, a za jakiś czas w kolejnych miastach.

W sierpniu 2016r. zaczęłam hobbistycznie prowadzić ligę, która początkowo liczyła 10 osób i która w ciągu kilku miesięcy rozrosła się w ponad 100-osobową tenisową społeczność. Aktualnie TSL jest jedną z najpopularniejszych lig tenisowych w Warszawie, gra w niej ponad 600 osób.

Z ELASTYCZNEGO REGULAMINU TSL…

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Zasada najistotniejsza: FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Już udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej!

2) SPARING PARTNERZY I FACEBOOK. Zapraszamy do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na FB, również do wrzucania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach – to dodaje wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania. Jeśli jednak ktoś nie ma i nie chce mieć konta na FB – żaden problem, korzystamy ze specjalnej aplikacji służącej m.in. do rzucania wyzwań tenisowych poprzez www.korty.org

Osoby zdecydowane na udział w lidze proszone są o wpłatę wpisowego na podany niżej numer konta z opisem: „Udział w lidze. Imię i Nazwisko”.
Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Pekao SA
Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec, ul. Woronicza 76/130, 02-640 Warszawa
Płatność BLIK na nr tel. +48790004853. Na portalu korty.org zostanie zaznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu wpłaty, umożliwiające wprowadzanie wyzwań tenisowych i wyników meczów ligowych na korty.org

W razie jakichkolwiek pytań prośba ogromna o wysłanie ich poprzez formatkę w zakładce KONTAKT.