O lidze

TENNIS STARS LEAGUE to amatorska liga tenisa ziemnego stworzona w 2016r. Aktualnie największa w Warszawie, gra w niej ponad 300 osób.

Umawiamy się na mecze ligowe na dowolnie wybranych kortach na terenie Warszawy i okolic. Na rozgrywki w ramach TSL mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w stolicy.

Grupy w Lidze podzielone są według następujących poziomów zaawansowania:

  • Grupa PRO (NTRP 5.0 – 6.0) – ponad 60 osób
  • Grupa A (NTRP 4.0 – 4.5) – ponad 120 osób
  • Grupa B (NTRP 2.5 – 3.5) – ponad 120 osób

Punkty są przyznawane za wygrane mecze oraz symbolicznie nawet za przegrane, aby nagrodzić aktywność. Na koniec każdego sezonu tenisistki i tenisiści z największą ilością punktów rozgrywają Turnieje Masters. Sponsorem nagród w aktualnym VII Sezonie TSL jest firma BABOLAT – założona w 1875 roku we francuskim Lyonie. Firma specjalizuje się od lat w sportach rakietowych i jest w tym naprawdę świetna. Sprzętem Babolata grają znane i podziwiane osobowości tenisowe np. Rafa Nadal, Karolina Wozniacki, Dominic Thiem, Garbine Muguruza, Jo-Wilfried Tsonga i wielu innych grających na najwyższym, światowym poziomie. Nagrody marki BABOLAT będą wręczane wraz z pucharami na Imprezie Pucharowej na Zakończenie Sezonu VII, która odbędzie się 18.01.2020r. Warto też podkreślić, że wszyscy uczestnicy rozgrywek TSL w Sezonie VII otrzymują stały rabat: 30% na zakupy online w sklepie BABOLAT: https://Babolat-tenis.pl

TSL współpracuje również z Biurem Podróży RELAKSMISJA, które od kilku sezonów sponsoruje nagrodę specjalną – kilkudniowe wyjazdy na światowej rangi turnieje tenisowe ATP/WTA, aby móc na żywo podziwiać swoich tenisowych idoli i poczuć atmosferę największych, tenisowych wydarzeń. Byliśmy już z RELAKSMISJĄ w Rzymie na BNL Internazionali d’Italia oraz w Szwajcarii na Laver Cup. W Sezonie VII walczymy o wyjazd na Monte-Carlo Rolex Masters (12-15.04.2020). Nagroda pokrywa przeloty, transfery z lotniska, bilety na turniej, zakwaterowanie i śniadania. Rozstrzygnięcie konkursu TSL o nagrodę wyjazdową do Monte Carlo nastąpi już 30.11.2019r. Nie czekaj więc, stań się częścią naszej wspaniałej tenisowej społeczności jeszcze dziś, zapisz się do ligi i weź udział w konkursie #walczymyomontecarlo!

Zapraszamy także do dołączenia do naszej bardzo aktywnej i mocno energetyzującej grupy na Facebook’u – stworzonej między innymi po to, aby sparing partnerkę/partnera znaleźć w błyskawicznym tempie z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Można dołączyć w każdym momencie – wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie z zakładki DOŁĄCZ. Na podany e-mail zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące zasad gry w lidze. Sezon Siódmy trwa od lipca 2019 do 18 stycznia 2020. Opłata za udział w lidze wynosi 170 zł. za granie w jednej lidze (gra pojedyncza) lub 270 zł. za granie w dwóch ligach (gra pojedyncza oraz miksty/deble). Aktualnie, przy dołączeniu w trakcie sezonu wpisowe za grę w jednej lidze wynosi 150 zł, a za grę w dwóch ligach 200 zł. Do prowadzenia rankingów, wprowadzania wyników, rezerwacji kortów online itp. korzystamy z platformy www.korty.org

Warto zapamiętać, że liga ma charakter towarzyski, pierwszą zasadą regulaminu TSL jest hasło „W TSL FAJNA ATMOSFERA JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU”. Dbamy o integrowanie się i przyjaźnie, spotykamy się na rozpoczęcie, w trakcie i na zakończenie poszczególnych sezonów. Kilka razy w sezonie organizowane są jednodniowe turnieje i huczne Players Parties! VAMOS!

Magdalena Wielec – Założycielka i Administratorka Tennis Stars League

  Fot. Marta Woźniak

Jestem pasjonatką tenisa ziemnego, od blisko 10 lat gram, od kwietnia 2016r. posiadam legitymację instruktorską w specjalizacji Tenis Ziemny wydaną przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Do gry w tenisa namówiłam już wiele osób. Teraz realizuję swoje piękne marzenie o stworzeniu wyjątkowej, potężnej, amatorskiej ligi tenisowej w Warszawie, a za jakiś czas w kolejnych miastach.

W sierpniu 2016r. zaczęłam hobbistycznie prowadzić ligę, która początkowo liczyła 10 osób i która w ciągu kilku miesięcy rozrosła się w ponad 100-osobową tenisową społeczność. Aktualnie TSL jest jedną z najpopularniejszych lig tenisowych w Warszawie, gra w niej ponad 250 osób.

Z ELASTYCZNEGO REGULAMINU TSL…

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Zasada najistotniejsza: W TSL FAJNA ATMOSFERA JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Już udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej!

2) SPARING PARTNERZY I FACEBOOK. Zapraszamy do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na FB, również do wrzucania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach – to dodaje wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania. Jeśli jednak ktoś nie ma i nie chce mieć konta na FB – żaden problem, korzystamy ze specjalnej aplikacji służącej m.in. do rzucania wyzwań tenisowych poprzez www.korty.org

3) MASTERS I NAGRODA SPECJALNA – WYJAZD NA TURNIEJ ROLEX MONTE-CARLO MASTERS. Sezon Masters zaczynamy w sobotę 30 listopada 2019r. Osoby zakwalifikowane do Masters walczą o NAGRODĘ SPECJALNĄ – Wyjazd na turniej MONTE CARLO ROLEX MASTERS w terminie 12-15.04.2020 z Biurem Podróży RELAKSMISJA (więcej szczegółów – po zgłoszeniu się do ligi). Sezon MASTERS rozpocznie się losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów w sobotę 30 listopada 2019. W Grupie PRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć (chyba że w tym sezonie dołączy więcej pań do Grupy PRO i będziemy mogli ustalić rankingi PRO oddzielne dla pań i dla panów). W Grupie A i w Grupie B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Będą losowane po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie „każdy z każdym”. Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym – kto wygrywa ten przechodzi dalej, kto odpada kończy rozgrywki Masters. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze.

4) KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów – uwaga – od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 10 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny) – oraz zasada dla pań i panów w każdej grupie – należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach na stronie www.korty.org Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody marki BABOLAT, są też wyróżnienia i nagrody np. za największą aktywność, za postawę FAIR PLAY, za najdłuższy mecz Masters itd.

5) WPISOWE. Opłata za udział w Lidze (gra pojedyncza) za Sezon Siódmy (lipiec 2019– styczeń 2020) wynosi 170 zł. za osobę. Przy dołączaniu w trakcie sezonu opłata wynosi 150 zł. Jest też opcja dołączenia do Ligi Mikstowo-Deblowej, która również trwa do 18.01.2020. Aktualnie, przy dołączaniu w trakcie sezonu, opłata za udział w obydwu ligach  (gra pojedyncza oraz miksty/deble) wynosi 200 zł. Dla studentek i studentów: zniżka 10%. Opłata pokrywa korzystanie z systemu do rzucania wyzwań tenisowych i rezerwacji kortów (www.korty.org); możliwość korzystania ze zniżek na rezerwacje kortów w ponad 30 klubach tenisowych w Warszawie, oraz ze zniżek na wyjazdy na turnieje tenisowe i obozy tenisowe organizowane przez firmy współpracujące z TSL. Lista klubów i firm oferujących zniżki dla osób grających w TSL jest przekazywana po zapisaniu się do Ligi.

Osoby zdecydowane na udział w lidze są proszone o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: „Udział w lidze. Imię i Nazwisko”.
Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Idea Bank SA
Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec ul. J.P. Woronicza 76/130 02-640 Warszawa
Na portalu korty.org zostanie odznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.

W razie jakichkolwiek pytań prośba ogromna o wysłanie ich poprzez formatkę w zakładce KONTAKT.