O lidze

TENNIS STARS LEAGUE to amatorska liga tenisa ziemnego stworzona w 2016r.

Umawiamy się na sparingi na dowolnie wybranych kortach na terenie Warszawy i okolic. Na mecze rozgrywane w ramach TSL mamy przyznane zniżki w 28 klubach tenisowych.

Grupy w Lidze podzielone są według następujących poziomów zaawansowania:

  • Grupa PRO (NTRP 5.0 – 7.0)
  • Grupa A (NTRP 3.5 – 4.5)
  • Grupa B (NTRP 1.0 – 3.0)

Punkty są przyznawane za wygrane mecze oraz symbolicznie nawet za przegrane, aby nagrodzić aktywność. Na koniec każdego sezonu tenisistki i tenisiści z największą ilością punktów rozgrywają Turnieje Masters. Do wygrania są puchary oraz nagrody z logo TSL np. bluzy, słuchawki bezprzewodowe, ręczniki czy pufy w kształcie piłek tenisowych, ręksiążki o tematyce tenisowej, vouchery na masaże lub treningi personalne itp.

Do prowadzenia rankingów korzystamy z platformy www.korty.org

Mamy również aktywną grupę na Facebooku – aby sparing partnerkę/partnera znaleźć w błyskawicznym tempie z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Sezon Szósty rozpoczyna się w styczniu 2019 i trwa do 15 czerwca 2019. Opłata za udział w lidze wynosi 150 zł. za sezon za granie w jednej grupie lub 200 zł. za sezon za granie w dwóch grupach. Można dołączyć w każdym momencie – wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie z zakładki DOŁĄCZ. W odpowiedzi zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące zasad gry w lidze na podany e-mail.

Liga ma także charakter towarzyski, spotykamy się na rozpoczęcie, w trakcie i na zakończenie poszczególnych sezonów. Kilka razy w sezonie organizowane są jednodniowe turnieje.

Magdalena Wielec – Założycielka i Administratorka Tennis Stars League

  Fot. Marta Woźniak

Jestem pasjonatką tenisa ziemnego, od blisko 10 lat gram, od kwietnia 2016r. posiadam legitymację instruktorską w specjalizacji Tenis Ziemny wydaną przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Do gry w tenisa namówiłam już wiele osób. Teraz realizuję swoje piękne marzenie o stworzeniu wyjątkowej, potężnej, amatorskiej ligi tenisowej w Warszawie, a za jakiś czas w kolejnych miastach.

W sierpniu 2016r. zaczęłam hobbistycznie prowadzić ligę, która początkowo liczyła 10 osób i która w ciągu kilku miesięcy rozrosła się w ponad 100-osobową tenisową społeczność. Aktualnie TSL jest jedną z najpopularniejszych lig tenisowych w Warszawie, gra w niej ponad 250 osób.

Z ELASTYCZNEGO REGULAMINU TSL 🙂

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Zasada najistotniejsza: W TSL FAJNA ATMOSFERA JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Już udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej! 🙂

2) SPARING PARTNERZY I FACEBOOK. Zapraszamy do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na FB, również do wrzucania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach – to dodaje wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania. Jeśli jednak ktoś nie ma i nie chce mieć konta na FB – żaden problem, korzystamy ze specjalnej aplikacji do rzucania wyzwań tenisowych. 🙂

3) MASTERS I NAGRODA SPECJALNA LAVER CUP. Sezon Masters zaczynamy w piątek 26 kwietnia 2019r. Osoby zakwalifikowane do Masters walczą o NAGRODĘ SPECJALNĄ – LOSOWANĄ – Wyjazd na LAVER CUP – Turniej Tenisowy w Szwajcarii w terminie 20-23.09.2019 z Biurem Podróży RELAKSMISJA (więcej szczegółów wysyłam po zgłoszeniu się do ligi). Sezon MASTERS rozpocznie się losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów w piątek 26 kwietnia. W Grupie PRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć (chyba że w tym sezonie dołączy więcej pań do Grupy PRO i będziemy mogli ustalić rankingi PRO oddzielne dla pań i dla panów). W Grupie A i w Grupie B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Będą losowane po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie „każdy z każdym” 🙂 Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym – kto wygrywa ten przechodzi dalej, kto odpada kończy rozgrywki Masters. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze.

4) KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 7 meczów – uwaga – od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 7 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny) – oraz zasada dla pań i panów w każdej grupie – należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach na stronie www.korty.org Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody (np. słuchawki bezprzewodowe z logo TSL), część nagród jest losowana wśród osób, które po prostu zakwalifikują się do MASTERS (np. w Sezonie Piątym były to zestawy z akcesoriami tenisowymi ze Sklepu Tenisowego AMAZING), są też wyróżnienia i nagrody np. za największą aktywność, za postawę FAIR PLAY, za najdłuższy mecz Masters itd.

5) WPISOWE. Opłata za udział w Lidze za Sezon Szósty (styczeń – czerwiec 2019) wynosi 150 PLN za osobę, za granie w jednej grupie lub 200 PLN za osobę za granie w dwóch grupach.
Dla studentek i studentów: zniżka 10%. Opłata pokrywa korzystanie z systemu do rzucania wyzwań tenisowych i rezerwacji kortów (www.korty.org); możliwość korzystania ze zniżek w 28 klubach tenisowych na rezerwacje kortów, oraz ze zniżek na wyjazdy na turnieje tenisowe i obozy tenisowe organizowane przez firmy współpracujące z TSL. Lista klubów i firm oferujących zniżki dla osób grających w TSL jest przekazywana po zapisaniu się do Ligi. Osoby zdecydowane na udział w lidze są proszone o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: „Udział w lidze. Imię i Nazwisko”.
Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Idea Bank SA
Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec ul. J.P. Woronicza 76/130 02-640 Warszawa
Na portalu korty.org zostanie odznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.