O lidze

TENNIS STARS LEAGUE to amatorska liga tenisa ziemnego stworzona w 2016r. Aktualnie największa w Warszawie, gra w niej ponad 700 osób.

Umawiamy się na mecze ligowe na dowolnie wybranych kortach na terenie Warszawy i okolic. Na rozgrywki w ramach TSL mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w stolicy.

Grupy w Lidze singlowej podzielone są według następujących poziomów zaawansowania:

  • Grupa SUPERPRO (NTRP 5.5) – ponad 50 osób
  • Grupa PRO (NTRP 4.5 & 5.0) – ponad 180 osób
  • Grupa A (NTRP  4.0) – ponad 200 osób
  • Grupa B (NTRP 2.5 & 3.5) – ponad 200 osób

A jeśli lubisz grę podwójną, lub chcesz się w niej sprawdzić – dołącz do Ligi Mikstowo-Deblowej TSL

  • Miksty/Deble (NTRP 3.0-5.5) – ponad 250 osób

Aby dołączyć do rozgrywek mikstowych i deblowych należy grać przynajmniej na poziomie NTRP 3.0. Łączymy się w pary przez dedykowaną grupę na Facebooku (nasze grupy na Facebooku liczą łącznie ponad 3500 osób). Jest bardzo elastycznie: można grać zarówno w stałych parach mikstowych i deblowych, lub każdy mecz zagrać z kimś innym w teamie, każdy zbiera punkty indywidualnie.

Punkty są przyznawane za wygrane mecze oraz symbolicznie nawet za przegrane, aby nagrodzić aktywność. Na koniec każdego sezonu tenisistki i tenisiści z największą ilością punktów rozgrywają Turnieje Masters. STREFA TENISA & WILSON są Sponsorami Nagród w XVII Sezonie TSL (01.07.2024-25.01.2025). Nagrody wraz z pucharami wręczane są co sezon na Imprezie Pucharowej na zakończenie rozgrywek w danym sezonie. Warto też podkreślić, że uczestnicy rozgrywek TSL w Sezonie XVII otrzymują rabaty na zakupy online w sklepie STREFA TENISA. Więcej informacji po wysłaniu zgłoszenia do rozgrywek TSL.

TSL współpracuje również z Biurem Podróży RELAKSMISJA, które od kilku sezonów sponsoruje Nagrodę Specjalną – kilkudniowy wyjazd na światowej rangi turniej tenisowy ATP/WTA, aby móc na żywo podziwiać naszych tenisowych idoli i poczuć atmosferę największych, tenisowych wydarzeń. Byliśmy już z RELAKSMISJĄ w Rzymie na BNL Internazionali d’Italia, w Szwajcarii na Laver Cup, w Paryżu w Hali Bercy na ATP MASTERS, w Monte Carlo na turnieju Rolex-Masters, a także w Barcelonie na Barcelona Open Banc Sabadell i w Madrycie na Mutua Madrid Open.

W Sezonie XVII walczymy o pakiet wyjazdowy na turniej Rolex Monte Carlo Masters (14-18.04.2025) ATP1000. Nagroda pokrywa przeloty, transfery z lotniska, bilety na turniej, zakwaterowanie i śniadania. Rozstrzygnięcie konkursu TSL o nagrodę wyjazdową nastąpi w grudniu 2024. Nie czekaj, stań się częścią naszej wspaniałej, tenisowej społeczności jeszcze dziś, zapisz się do ligi i weź udział w konkursie #walczymyowyjazdzrelaksmisja #walczymyoMonteCarlo

Zapraszamy także do dołączenia do naszej bardzo aktywnej i mocno energetyzującej grupy na Facebooku – stworzonej między innymi po to, aby sparing partnerkę/partnera znaleźć w błyskawicznym tempie z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Do TSL można dołączyć w każdym momencie – wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie z zakładki DOŁĄCZ. Na podany e-mail zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące zasad gry w lidze. 

Sezon XVII trwa od 01.07.2024 do 25.01.2025 w grze pojedynczej i od 06.06.2024 do 25.01.2025 w grze podwójnej, można dołączyć w każdym momencie. Opłata za udział w lidze wynosi 270 zł. za granie w jednej lidze – do wyboru gra pojedyncza lub gra podwójna. Przy wpłacie wpisowego do 07.07.2024 jest niższa i wynosi 250 zł.

Wpisowe za granie w dwóch ligach: gra pojedyncza oraz gra podwójna (zarówno miksty jak i deble) wynosi 350 zł. Przy wpłatach do 07.07.2024  wpisowe za granie w dwóch ligach również jest promocyjne, wynosi 3o0 zł. Przy dołączaniu w połowie sezonu zapytaj o rabat.

Do prowadzenia rankingów, wprowadzania wyników, rezerwacji kortów online itp. korzystamy z platformy KLUBY.ORG

Warto zapamiętać, że liga ma charakter towarzyski, przyświeca nam motto „ATMOSFERA NA KORCIE WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK”. Dbamy o integrowanie się i przyjaźnie. Kilka razy w sezonie organizowane są jednodniowe turnieje z Players Parties i huczne Imprezy Pucharowe! 

Magdalena Wielec – Założycielka i Administratorka Tennis Stars League

  Fot. Marta Woźniak

Jestem pasjonatką tenisa ziemnego, od blisko 15 lat gram, od kwietnia 2016r. posiadam legitymację instruktorską w specjalizacji Tenis Ziemny wydaną przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Do gry w tenisa namówiłam już wiele osób. Teraz realizuję swoje piękne marzenie o stworzeniu wyjątkowej, potężnej, amatorskiej ligi tenisowej w Warszawie, z intencją powiększenia jej na całe Mazowsze.

W sierpniu 2016r. zaczęłam hobbistycznie prowadzić ligę, która początkowo liczyła 10 osób i która w ciągu kilku miesięcy rozrosła się w ponad 100-osobową tenisową społeczność. Aktualnie TSL jest jedną z najpopularniejszych lig tenisowych w Warszawie, gra w niej ponad 700 osób.

Z ELASTYCZNEGO REGULAMINU TSL…

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Zasada najistotniejsza: FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Stworzyliśmy niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ.

2) SPARING PARTNERZY I FACEBOOK. Zapraszamy do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na FB, również do dodawania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach – to przynosi wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania do gry. 

Osoby zdecydowane na udział w lidze proszone są o wpłatę wpisowego na podany niżej numer konta z opisem: „Udział w lidze. Imię i Nazwisko”.
Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Pekao SA
Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec, ul. Woronicza 76/130, 02-640 Warszawa
Płatność BLIK na nr tel. +48790004853. Na portalu kluby.org zostanie zaznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu wpłaty, umożliwiające wprowadzanie wyzwań tenisowych i wyników meczów ligowych.

W razie jakichkolwiek pytań prośba ogromna o wysłanie ich poprzez formatkę w zakładce KONTAKT.